Новини сайту та парафії

вівторок, 14 січня 2014 р.

DZIEŃ SKUPIENIA dla Kapłanów i Sióstr Zakonnych



 
 
DZIEŃ SKUPIENIA



***





1stycznia 2014 A. D. - wtorek

w Różynie

prowadzi Ks. Jurij Małecki, proboszcz
Gajsyna

***




Plan Dnia Skupienia

10:00 – VENI CREATOR na rozpoczęcie Dnia SkupieniaJutrznia 
10:30 – śniadanie
11:15 – Konferencja
Anioł Pański
Godzina Czytań i Godzina w ciągu dnia 
obiad
obrady 
15:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
Koronka do Bożego Miłosierdzia
 (możliwość Spowiedzi Świętej)
Nieszpory
TE DEUM na zakończenie Dnia Skupienia


* * *

середа, 11 грудня 2013 р.

KALENDARZ LITURGICZNY 2013/2014

KALENDARZ LITURGICZNY 2013/2014

grudzień

1 XII 2013 I niedziele Adwentu
4 XII św. Barbary, dziewicy i męczennicy
8 XII Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny UWAGA: W roku 2013 ze względu, iż w tym dniu przypada II niedziela Adwentu Uroczystość przeniesiona na 9 XII
13 XII św. Łucji, dziewicy i męczennicy
25 XII Narodzenie Pańskie
26 XII św. Szczepana, pierwszego męczennika
27 XII św. Jana Apostoła i Ewangelisty
28 XII św. Młodzianków, męczenników
29 XII I niedziela po Narodzeniu Pańskim tj. Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

styczeń

1 I św. Bożej Rodzicielki Maryi
6 I Objawienie Pańskie
12 I Chrzest Pański
25 I Nawrócenie św. Pawła Apostoła

luty

2 II Ofiarowanie Pańskie
3 II św. Błażeja, Biskupa i Męczennika
14 II Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy
22 II Katedry św. Piotra, Apostoła

marzec

4 III św. Kazimierza, królewicza
5 III 2014 Środa Popielcowa
19 III św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
25 III Zwiastowanie Pańskie

kwiecień

13 IV 2014 Niedziela Męki Pańskiej początek Wielkiego Tygodnia
20 IV 2014 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i początek okresu Wielkanocnego
27 IV 2014 Niedziela Miłosierdzia Bożego
28 IV św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
29 IV św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

maj

3 V Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski
6 V św. Apostołów Jakuba i Filipa
8 V św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski
10 V Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Warszawy
14 V św. Macieja, Apostoła
16 V św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, patrona Metropolii
31 V Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

czerwiec

1 VI 2014 Wniebowstąpienie Pańskie
8 VI 2014 Zesłanie Ducha Świętego
8 VI św. Jadwigi Królowej Polski
9 VI 2014 Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
12 VI Jezusa Chrystusa Najwyższego o Wiecznego Kapłana
15 VI Trójcy Przenajświętszej
19 VI 2014 Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
24 VI Narodzenie Jana Chrzciciela
27 VI Najświętszego Serca Pana Jezusa
29 VI Świętych Apostołów Piotra i Pawła

lipiec

3 VII Św. Tomasza, Apostoła
11 VII Św. Benedykta, opata, Patrona Europy
23 VII Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
25 VII św. Jakuba, Apostoła
26 VII świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny

sierpień

6 VIII Przemienienie Pańskie
9 VIII Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, Patronki Europy
15 VIII Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji
26 VIII Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

wrzesień

8 IX Narodzenie Najświętszej  Maryi Panny
14 IX Podwyższenie Krzyża Świętego
18 IX Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
21 IX św. Mateusza,Apostoła i Ewangelisty
23 IX św. o. Pio z Petrelciny, zakonnika
29 IX św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w 2014 przeniesione na 3 X

październik

1 X św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy
2 X św. Aniołów Stróżów
4 X św. Franciszka z Asyżu
5 X św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
7 X Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
16 X rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża
18 X św. Łukasza Apostoła i Ewangelisty
19 X bł. Jerzego Popiełuszko, Prezbitera i Męczennika
22 X bł. Jana Pawła II, papieża
28 X św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

listopad

1 XI Wszystkich Świętych
2 XI Wszystkich Wiernych Zmarłych
9 XI rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
18 XI bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
20 XI św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
21 XI Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
23 XI 2014 Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

30 XI I niedziela Adwentu

неділя, 24 листопада 2013 р.

Адвентові Парафіяльні Реколекції

Адвентові Парафіяльні Реколекції
відбудуться в нас
12-15 грудня,
які проводитиме
О. Вєслав Кубальський OMI
облат з Гніваня.

Програма Святих Мес в наших Парафіях:

Четвер - 12 грудня
      Ружин – 18:00
П'ятниця - 13 грудня
      Чехова – 9:00
      Городок – 11:00
      Зарудинці – 14:00
      Ружин – 18:00
Субота - 14 грудня
      Ружин – 7:00 і 18:00
      Кордонівка – 10:00
      Вишневе – 12:00
      Чорнорудка – 15:00
Неділя - 15 грудня
      Ружин – 9:00 і 18:00
      Зарудинці – 12:00


неділя, 20 жовтня 2013 р.

ПРОВОДИ НА ЦВИНТАРЯХ - Молебні на кладовищах

ПРОВОДИ НА ЦВИНТАРЯХ

Молебні на кладовищах

Субота – 2 листопада 2013

9:00 – Кордонівка
12:00 - Вишневе
15:00 – Городок
Субота - 26 квітня 2014
Субота - 8 листопада 2014
Субота - 11 квітня 2015
Субота - 7 листопада 2015

*****************************************************************************

Неділя – 3 листопада 2013

9:00 – Ружин
11:00 - Зарудинці
15:00 – Чорнорудка
Неділя – 27 квітня 2014
Неділя – 9 листопада 2014
Неділя – 12 квітня 2014
Неділя – 8 листопада 2015

*****************************************************************************

Субота – 9 листопада 2013

11:00 – Чехова
14:00 – Вчорайше
Субота - 3 травня 2014
Субота - 15 листопада 2014
Субота - 18 квітня 2015
Субота - 14 листопада 2015


(інші кладовища будуть розприділені в інші терміни)

середа, 4 вересня 2013 р.

adresy internetowe

Marrylands <stmargmary@bigpond.com>,
 Zbigniew Gołębiewski <zibim12@icloud.com>,
 Łukęcin <lukecin@paulini.pl>,
 Damian Moskawoski <frdamian.osppe@gmail.com>,
 Świdnica <parafia.sw.jozef@wp.pl>,
 Marcin Ćwierz <hary472@gmail.com>,
 Prokuratura Generalna <osppe.roma@gmail.com>,
 Mikołaj Socha <mikolaj116@hotmail.com>,
 Prowincjał USA <provincial@czestochowa.us>,
 Alojzy Kosobucki <alojzy.k.camenecium@gmail.com>,
 Kazimierz Kogut <kogutosppe@gmail.com>,
 Jacek Gołębiewski <jacekosppe@gmail.com>,
 Satanow Sierszulski <marcin_sierszulski@tlen.pl>,
 Mochów <lhirek@jasnagora.pl>,
 Simon Shaner <simonsays109@hotmail.com>,
 "Sv. Petar u Sumi Mario Skrtić" <framario.osppe@gmail.com>,
 Michał Bortnik <michael@bortnik.com.pl>,
 Józef Olczak <joseph.olczak@yahoo.com>,
 "Polek, O. Piotr" <ppolek@jasnagora.pl>,
 Jan Bednarz <jan.bednarz@wp.pl>,
 Doylestown Kolmaga <jankolmaga@hotmail.com>,
 Kraków Napiórkowski <anapiorkowski@wp.pl>,
 Pecs <palosrend@palosrend.hu>,
 "Sv. Petar u Sumi" <pavlini@pavlini-svpetar.hr>,
 Smithfield Mosakowski <ap@stgertrude.org.au>,
 Smithfield Szymański <pp@stgertrude.org.au>,
 Smithfield <office@stgertrude.org.au>,
 Rosebud <olfparish@bigpond.com.au>,
 Dromana <januszjp@bigpond.com.au>,
 Canungra <marianvalley@bigpond.com>,
 Berrima Moss Vale Zań <mossvale@parish.woll.catholic.org.au>,
 Berrima <paulinefathers@bigpond.com.au>,
 New York <rectory@stanislauschurch.com>,
 Kittanning Glinkowski <paulinefathers@windstream.net>,
 Wieliczko <kw@wieliczko.com>,
 Martin Lehoncak <martleh@atlas.sk>,
 Vranov <vranov@pavlini.sk>,
 Ventspils <osppe.ventspils@gmail.com>,
 Doylestown Łącki <atham7@op.pl>,
 Trnava <domleh@post.sk>,
 Todtmoos <kloster@pfarramt-todtmoos.de>,
 Mainburg Wieczorek <wieczorekthomas51@yahoo.de>,
 Skaistkalne <pauliniesi@inbox.lv>,
 Selvaggio <santuarioselvaggio@santuariodelselvaggio.it>,
 Regensburg <regensburg@paulinerorden.de>,
 Ravenna <monacipaoliniravenna@tiscali.it>,
 Rzym Prima Porta <tomasz.ciolek@paulini.pl>,
 Passau <passau@paulinerorden.de>,
 Mariupol 1 <o.grzegorzciesielski@wp.pl>,
 Mariupol <paulinimariupol@mail.ru>,
 Mainburg <mainburg@paulinerorden.de>,
 Erding Hołownia <p.mariusz@t-online.de>,
 Erding <pauliner.erding@t-online.de>,
 Chicago <pastor@saintrosalie.org>,
 Brovary <paulinibrovary@wp.pl>,
 Waldemar Pastusiak <wpastusiak@orange.pl>,
 Ayos Meus Kamerun <f-m@tlen.pl>,
 Franciszek Całka <francesco.calka@vp.pl>,
 Centocow RPA <centocow1991@gmail.com>,
 Wolverhampton <ssmaryandjohn@btinternet.com>,
 Leśniów Nowicjat <nowicjat@paulini.pl>,
 Leśniów <lesniow@wp.pl>,
 Włodawa <wlodawa@paulini.pl>,
 Wieruszów <kmaniecki@wp.pl>,
 Warszawa Tomczyk <omarek1@wp.pl>,
 Toruń <zakon@torun.paulini.pl>,
 Józef Stępień <jehosef@wp.pl>,
 Oporów <oporow.paulini@gmail.com>,
 Jasna Góra Klasztor <przeor@jasnagora.pl>,
 Leśna Podlaska <lesnapodlaska.paulini@gmail.com>,
 Kraków WSD <wsd-skalka@paulini.pl>,
 Kraków Klasztor <skalka@paulini.pl>,
 Marcin Miłek <milek75@interia.pl>,
 Jasna Góra Kustosz <kustosz@jasnagora.pl>,
 Brdów <brdow@paulini.pl>,
 Biechowo <biechowo@paulini.pl>,
 Bachledowka <bachledowka@o2.pl>,
 Doylestown Walczyk <rafal@czestochowa.us>,
 Osiński <oskar75@tlen.pl>,
 Korelicze <yuryosppe@wp.pl>,
 Pikusa Bogumił <bpikusa@tlen.pl>,
 Budapeszt <sziklakolostor@palosrend.hu>,
 Marianosztra <barnaosp@freemail.hu>,
 Palosszentkut <palosbotond@palosrend.hu>,
 Ventpils Wirkowski <sylwanosppe@wp.pl>,
 Arnold Chrapkowski <arnoldch@wp.pl>,
 Łęczeszyce <marekm68@o2.pl>,
 Wolverhampton <casimir@post.pl>,
 Wielgomłyny <wielgomlyny@paulini.pl>,
 Kamieniec Podolski <kamieniec-paulini@o2.pl>,
 Regensburg1 <Paulinerregensburg@t-online.de>,
 Yonkers <mariuszsummer@hotmail.com>,
 "Św. Barbara" <swbarbarapaulini@gmail.com>,
 Andrzej Kucharski <a_kucharski@wp.pl>,
 Yonkers 1 <saintcasimir111@yahoo.com>,
 Żarki Letnisko Podlecki <wpodlecki@ap.edu.pl>,
 Stanisław Baranowski <sbaranowski@paulini.pl>,
 Józef Olczak <joseph1958@me.com>,
 "Todtmoos P.Dus 1" <petterdus@yahoo.de>,
 "Todtmoos P.Dus 2" <peterdus@pfarramt-todtmoos.de>,
 Doylestown <info@czestochowa.us>,
 "O. Bp Stanisław Dziuba" <stanley.dziuba@gmail.com>,
 Warszawa <przeor.warszawa@paulini.pl>,
 Krzysztof KG Grzesica <kgrzesica@wp.pl>,
 Michał Bortnik <m.bortnik@gmx.net>,
 "O. Mieczysław Polak" <omp@jasnagora.pl>,
 Paweł Przygodzki <p.przygodzki@gmail.com>,
 Wrocław <paulini.wroclaw@gmail.com>,
 Prowincjał Niemcy <p.mirko@kloster-mariahilf.de>,
 "O. Bartłomiej M." <bartosppe@hotmail.com>,
 Rockville <kszysztof222@yahoo.com>,
 Acquasanta1 <santuarioacquasantage@gmail.com>,
 Yonkers 2 <anzelmd@yahoo.com>,
 Summerfield <jerzy5maj@aol.com>,
 Summerfield 1 <annmickey@aol.com>,
 Ostrava 2 <privoz.farnost@centrum.cz>,
 Svetice <udruga.betlehem@gmail.com>,
 Belabo Szymański Kamerun <belaborobert@gmail.com>,
 Ostrava 1 <bogdan.s@o2active.cz>,
 Zakopane <krysbajer@wp.pl>,
 Różyn Żezicki <laurentius333@gmail.com>,
 Kamensko <pavlini5@gmail.com>,
 Kamieniec Podolski Jurak <ars365@gmail.com>,
 Sebastian Hanks Summerfield <sebastiancchristi@yahoo.com>,
 Mainburg Michalczyk <michalpdm@gmx.net>,
 Paweł Tkaczyk <paszka@o2.pl>,
 Paweł Tkaczyk 1 <p.tkaczyk@op.pl>,
 Wieruszow <paulini.wieruszow@gmail.com>,
 Zachariasz Jabłoński <szczepan_jablonski@poczta.onet.pl>,
 Czesław Matras <czmatras@wp.pl>,
 Joachim Dembicki <joachim@email.it>,
 Mirosław Górkiewicz <o.mg@wp.pl>,
 Łukęcin Szuba <szubad@tlen.pl>,
 Błotnica Kuster <andrzej5720@wp.pl>,
 Yuste <paulini.yuste@gmail.com>,
 Marek Dzodz <mdzodz@op.pl>,
 Dariusz Cichor <dariusz.cichor@o2.pl>,
 Bogdan Olzacki <bogdan@saintrosalie.org>,
 Topolcany <Sv.gorazd.to@atlas.sk>,
 Australia <osppe.australia@gmail.com>,
 Ignatius Stankiewicz <dziecioly@gmail.com>